Mladý ječmen

21. května 2014 v 12:06 | Avy ♥ |  → Potravinové tipy
Ječmen vyrostl do požadované výšky a já si z něj dnes už potřetí vyrobila nápoj. Musím říct, že chuťově to není kdovíjak skvělé, ale přežít se to dá. Chuť má, jako kdybych utrhla stéblo trávy a kousla do něj :D takovou přírodní, zásaditou. Cítím se po něm skvěle, jsem nabitá energií, splasklo mi nafouknuté břicho a pozoruju také zlepšení pleti. Na to, že ho piji teprve třetí den si myslím, že je to příjemná změna a že opravdu funguje :) Čím je ječmen pro lidské tělo prospěšný a jak ho pěstovat se dozvíte níže :)Čím je pro člověka mladý ječmen prospěšný?

- podporuje imunitní systém
- díky chlorofilu obnovuje a čístí krev, podporuje krvetvorbu (u lidí s anemií navrátil počet červených krvinek do normálu již po 4 dnech!)
- detoxikuje celé tělo (člověk bude déle mladý! :D)
- 25x silnější detoxikace v porovnání s mrkví
- zabraňuje zubnímu kazu
- obsahuje velký počet aminokyselin, které jsou důležité pro tvorbu svalů
- čistí střeva, zklidňuje trácící trakt (to se pozitivně odrazí i na pleti a zažívání)
- je zásaditý, takže odkyseluje organismus (to pomáhá v hubnutí, překyselený organismus se tuků nechce vzdát :D)
- obsahuje vitanímy, minerály a stopové prvky
- je lehce stravitelný


Kde mladý ječmen sehnat?

- lze ho koupit v prodejnách zdravé výživy, na internetu a dokonce i v DM drogerii (kolem 200 Kč) v podobě prášku, který je vyrobený ze šetrně vysušeného ječmene. Cena se pohybuje v řádu stokorun.

- další možnost je koupit si semínka ječmene a zaset si ho doma v truhlíku sám :) Nejen že bude čerstvý a hezky v truhlíku vypadá, ale stojí pouze v řádu korun :) Mě vyšel sáček na 4,90 Kč myslím, v povelikonoční akci. Při koupi se dejte pozor, aby se jednalo o ječmen vhodný ke klíčení v truhlíku. Mělo by to být uvedeno na obalu, případně se můžete v obchodě zeptat.


Jak si ječmen pěstovat?

Do truhlíku nasypte substrát, hustě posypte semínky a asi 1 cm substrátu zakryjte. Jednou denně nalijte do miskypod truhíkem vrchovatě vodu. Především ze začátku, než semínka vyklíčí, je vhodné rozprašovačem kropit hlínu v vršku. Sklizeň by měla proběhnout, když má ječmen 20-25 cm, v té době má totiž nejvíce prospěšných látek.


Jak si nápoj z něj připravit a kdy ho pít?

Nápoj by se měl pít každý den nalačno. Ječmen můžete odšťavnit nejlépe v běžném odšťavňovači. Pokud nemáte odšťavňovač, lze ho rozmixovat tyčovým mixérem s vodou. Pokud se však ječmen dostane do kontaktu s kovem (nože mixéru), přichází o některé prospěšné látky. Pokud ale není zbytí, klidně ho rozmixujte, prospěšných látek má tolik, že z něj budete mít rozhodně užitek i tak :) Já vždy odšťavním tak 2-4 cm 100% šťávy, kterou následně smíchám s vodou a za čerstva vypiji.

100% čerstvá šťáva

šťáva smíchaná s vodou


Po upití :)

 


Komentáře

1 Kubi Kubi | Web | 21. května 2014 v 16:17 | Reagovat

To vypadá velmi chutně a zdravě:)

2 Ko Ky Ko Ky | Web | 23. května 2014 v 4:44 | Reagovat

Vypadá to dost luxusně :-) a má to dost výraznou barvu:) taky to musím vyzkoušet :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama